CZYLI TO, CO SIĘ MOŻE PRZYDAĆ GRAFIKOWI KOMPUTEROWEMU

Kiedyś do wykonania fotomontażu konieczny był aparat fotograficzny i powiększalnik. Obecnie ciemnię fotograficzną najczęściej zastępuje komputer. Oczywiście, sam komputer nie wystarczy - potrzebny jest jeszcze program graficzny.

Większość osób tworzących fotomontaże wykorzystuje do tego zapewne program Adobe Photoshop. Raz dlatego, że jest on uznawany za najlepszy program do edycji grafiki rastrowej, dwa, że w Internecie znaleźć można bardzo wiele stron na jego temat, z mnóstwem tutoriali i dodatków.

I stąd dział NARZĘDZIA będzie głównie poświęcony temu programowi. Będę w nim zamieszczał odwołania do znalezionych przeze mnie w Internecie informacji i materiałów dotyczących Photoshopa. Być może kiedyś również pokuszę się również o samodzielne napisanie jakichś materiałów, ale póki co, uznałem, że w Internecie można ich znaleźć wystarczająco wiele. Po co po raz enty pisać o czymś, co już zostało napisane po wielokroć. Adresy najciekawszych moim zdaniem polskich serwisów dot. tego programu prezentuję w dziale LINKI, a tu zamieszczam wybrane odwołania do poszczególnych zagadnień. A zatem:

PODSTAWY PHOTOSHOPA

Narzędzia i palety Photoshopa
Tworzenie i zapisywanie obrazu
Warstwy - czym są i jak ich używać
Style warstw
Edycja kolorów

DODATKI DO PHOTOSHOPA

Jak zainstalować dodatki do Photoshopa
Pędzle
Pluginy
Akcje oraz inne procesy automatyczne

SKORZYSTAJ Z DOŚWIADCZENIA INNYCH

Tips and tricks
Tutoriale

NIE TYLKO PHOTOSHOP

Test programów graficznych z "Entera"
Darmowe pprogramy do obróbki zdjęć
Gimp
Paint Shop Pro
Grafika 3D - serwis www.3D.pl
Grafika wektorowa - kurs Corel Draw