WARSZTAT:   1   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]
 

Tworząc tę stronę zastanawiałem się, czy nie stworzyć tu działu z tutorialami. Jego czytelnicy mogliby tu nauczyć się, jak w Photoshopie stworzyć płonący napis, szklany przycisk, zmienić kolor oczu czy poprawić niedoświetlone zdjęcie. Doszedłem jednak do wniosku, że tego typu porad znaleźć w sieci można mnóstwo (sam podaję w dziale NARZĘDZIA adresy kilkuset stron z toturialami). Natomiast lekcji robienia fotomontaży nie spotkałem zbyt wiele. Stąd wydało mi się, że moje doświadczenie, które zdobyłem przygotowując prace na tę stronę mogłoby się okazać dla kogoś pomocne. Uznałem zatem, że warto się nim podzielić i opisać tu proces powstawania fotomontażu. To co tu zamieszczam, to może nie w pełnym tego słowa znaczeniu tutorial, ale na pewno wyczerpująca instrukcja "jak zrobić fotomontaż"

Byłoby mi miło, gdyby czytelnicy WARSZTATU zechcieli skomentować moją technikę pracy nad fotomontażami. Chętnie bym się także przekonał, jak fotomontaże robią inni. Może ktoś uważa, ze coś robię źle, że coś można zrobić lepiej, szybciej, łatwiej czy dokładniej. Piszcie do mnie, sam również chętnie odpowiem na Wasze pytania i wątpliwości

Pozdrawiam

Dział WARSZTAT był obecny na ML PHOTO-JOKES GALLERY od początku istnienia strony. Oczywiście w czasie kolejnych aktualizacji zmieniałem co-nieco w opisie tego, jak powstają moje fotomontaże. Dodawałem pewne informacje, inne z kolei usuwałem. Ostateczne przebudowie WARSZTAT uległ w październiku 2006, kiedy to przybrał formę, jaką ma obecnie.

Jednak od tego czasu znów się nieco zmieniła technika mojej pracy w Photoshopie. Aby jednak nie przebudowywać tego działu po raz kolejny (gdyż większość informacji w nim zawartych jest jak najbardziej aktualnych) postanowiłem podopisywać jedynie uwagi do już istniejących materiałów. Na końcu każdej podstrony WARSZTATU zamieszczam zatem dopiski co robię inaczej, niż to opisałem poprzednio, czy co obecnie uważam za ważne, a na co nie zwróciłem uwagi wcześniej.

dalej >